Winter Survival 2016 je mezinárodní mistrovství AČR v zimním víceboji

V pohoří Hrubého Jeseníku se 25 – 29. 1. 2016 uskuteční již 22. ročník mezinárodního Mistrovství Armády ČR v zimním přírodním víceboji, takzvaný Winter Survival 2016.

Tento vytrvalostní závod pořádá Generální štáb AČR a zabezpečuje ho Univerzita obrany v Brně. Ve Winter Survival 2016 se budou účastníci muset poprat s přesuny členitým terénem podle mapy s veškerou výbavou k plnění úkolů a přežití, vojenským lezením na skalách, s překonáváním vodních toků, ledopádů i umělých překážek. Dále je čeká měřený sjezd na lyžích, přesun na sněžnicích, záchrana v lavině a přeprava zraněného člena týmu a následné poskytnutí první pomoci. Nemine je ani nouzové přespání ve volné přírodě.

Tato tradiční soutěž, kterých se zúčastňuje vždy tříčlenné družstvo, je takovou simulací činnosti vojenské hlídky. Závodníci musí umět pracovat individuálně i týmově. Vojáci tak mohou zúročit veškeré praktické zkušenosti i tělesnou přípravu, které získali při vojenském výcviku.

Z ČR se mistrovství zúčastní vojáci naší armády družstev pozemních sil, agentur, vojenské policie i vojenských škol. Kromě družstev armády ČR do Hrubého Jeseníku přijedou vojáci z Německa, Rakouska a Slovinka, kteří se závodu budou účastnit poprvé. Letos bude soutěžit 60 českých a zahraničních vojáků, což je 20 tříčlenných týmů. Tak držíme našim vojákům pěsti!

 
Můžete zanechat komentář, nebo trackback z vašich vlastních stránek.

Nechat komentář

Powered by WordPress | iCellPhoneDeals.com Offers Free Cell Phone Deals. | Thanks to Bestincellphones.com Verizon Cell Phones, Internet Bank and Conveyancing