Tip pro sportovce – nová česká značka termoprádla Scutumwear

Na našem trhu se stále více objevují firmy, které nabízejí funkční prádlo. A koupíte ho i v military shop. Víte ale co to termoprádlo vůbec je a jak ho správně vybrat? Pokud ne, tak se to dozvíte v dnešním článku.

Co je termoprádlo?

Termoprádlo je část oděvu odvádějící vlhkost od těla. Díky kvalitním materiálům si tak zachováte dobrou termoregulaci. Při jeho nošení vám nebude hrozit přehřátí ani podchlazení organismu. Nejčastěji se při výrobě tohoto typu prádla používají materiály, jako jsou polyester nebo polypropylen. Ty se někdy dále kombinují s přírodními materiály jako bavlna, vlna i hedvábí.

Vrstvěte

Základem pro udržení tělesné teploty je správné vrstvení oblečení. Vždy platí, že několik slabších vrstev je mnohem více účinných než jedna silná. Nejblíže k tělu noste spodní prádlo s dlouhým rukávem i spodky z funkčních materiálů. Druhá vrstva by měla tvořit termo triko nebo košili s malou příměsí vlny. Další vrstvu tvoří svetr a předposlední pak oděv z hustého fleecového materiálu. Poslední vrstva musí být volná a nepromokavá, jen tak vás ochrání před mrazem, větrem nebo vlhkostí.

Několik tipů jak správně termoprádlo vybrat:

  • Při koupi zvažte, kolik energie při aktivitě vydáte, a podle toho volte i materiál s požadovanou rychlostí odvodu potu.
  • Do chladnějšího počasí více vrstvěte a kupte si i spodní prádlo z tohoto materiálu. Kombinujte syntetické vlákno a bavlnu či vlnu.
  • Vybírejte střih, který vám sedí a ve kterém se cítíte dobře. Důležitá je i správná velikost. Prádlo nesmí být ani volné, ani příliš těsné.
  • Kupujte prověřené značky.

Termoprádlo koupíte i v military obchodech

Jak už bylo zmíněno výše, funkční termoprádlo nabízí kromě klasických sportovních obchodů i military obchod, ve kterém koupíte stejně kvalitní oblečení. Stačí si jen vybrat to, které vám bude nejvíce vyhovovat a tak vy budete v suchu a teple.

 
Můžete zanechat komentář, nebo trackback z vašich vlastních stránek.

Nechat komentář

Powered by WordPress | iCellPhoneDeals.com Offers Free Cell Phone Deals. | Thanks to Bestincellphones.com Verizon Cell Phones, Internet Bank and Conveyancing