Nová třídní, nová výzva

Ke konci třeťáku jsme se dozvěděli, že příští rok(ten poslední maturitní) budeme mít novou třídní, protože ta současná nedávno dostala infarkt a její návrat do školy už asi nebude možný, tak si bude užívat důchodu po letech mezi tabuli a třídou. Bylo to takové trpké loučení bez možnosti poděkovat a předat něco oficiálně pouze skrz suplující. Ale co stává se a život musí jít dál a pokud jsme chtěli odmaturovat nemohli jsme na to moc myslet a jít prostě dál.

Prázdniny vyprázdnili hlavy a jaksi jsme na to zapomněli a před tabulí se objevila nová třídní. Vypadala jako funglovka – školstvím příliš nepolíbená. Zrovna dokončovala vysokou a tak říkala, že sem tam ještě bude chybět. Upoutala mě na první pohled. Možná tuctovka, ale mě hned cvrnkla do oka. Milá, přátelská a mladá a samozřejmě sexy. Spolužákům se moc nelíbila, nu což, aspoň budu mít prostor pro sebe 🙂

Představila se nám celkově, pak chtěla to samé po nás. Bylo zajímavé sledovat, co o sobě řeknou ostatní. Třída si hned padla s naši novou ochránkyni do oka a nějaké průsery, které by ji ničily snad nebudou na pořadu dne. To by si určitě nezasloužila.

Několik úvodních hodin s ní (čeština a občanka) bylo hodně o otrkávání a byla vidět její nervozita. Tak jsem občas zašel s pomůckama a pochválil za její výuku a že se mi to líbilo. Bylo to něco, co ji hned zvedlo náladu a to já dělám rád. Lidé by se měli smát a ne pořád útočit.

Postupem času získavala půdu pod nohama a byla jistější a jistější. Pochlubila se ziskem titulu a řekla, že teď se už nám bude věnovat na plno. Super. Tleskali jsme a gratulovali. Bylo to pro ni dojemné, ale přešla to hned a tak si napíšeme diktát. Byla to sranda, ale aspoň odvedla pozornost. Střílela si z nás často a bylo to takové pěkně zpestření hodin.

Další týden jsem ji pogratuloval přímo podáním ruky, dřív jsem na to zapomněl a ona byla opět ráda a trošku jsme to probrali. Zeptala se mě, kam jdu na školu, jak vidím maturitu a tak. Prostě ji to nebylo jedno. Ptala se, co mě baví a jestli bych něco zlepšil na její výuce. Mé námitky nějak přijala a poděkovala a odešel jsem.

Dny plynuly jako voda. Už tu byly vánoční prázdniny a přání hezkého nového roku a tak dále. Po nich se něco změnilo. Byla smutná a taková bez nálady. Všiml jsem si toho hned, ale řekl jsem si, že to bude třeba jen chvilkové. Byla taková celý týden a v pondělí znovu. Tak jsem se ji přišel zeptat do kabinetu, jestli ji něco trápí, že je taková bez života a celá nesvá. První řekla, že mám jít, že mi do toho nic není. Když jsem otvíral dveře, tak na mě zavolala a řekla, ať si sednu. Omluvila se za svůj zkrat a řekla, že ji přítel zahýbal s jinou hned po Vánocích a pak i na Silvestra, když byli někde na chatě. Nadávala si, že je blbá a že to věděla. Nějak jsem ji utěšil a řekl, že teď už to bude jen dobré a že určitě někde čeká daleko lepší chlap a třeba je blíž než si myslí (trochu jsem si ohřál polívčičku). Se pousmála a řekla, že děkuje za funkci vrby. Jsem řekl to nic. Navrhl jsem, jestli by nechtěla jít na kafé někam do kavárny. Odmítla, že to nemůže dělat jako učitelka. Pochopil jsem a popřál ji lepší dny a víc dobré nálady…

Pokračování

 
Můžete zanechat komentář, nebo trackback z vašich vlastních stránek.

Nechat komentář

Powered by WordPress | iCellPhoneDeals.com Offers Free Cell Phone Deals. | Thanks to Bestincellphones.com Verizon Cell Phones, Internet Bank and Conveyancing