Dle materiálu poznáte kvalitní hodinky. Proč je při výběru hodinek důležitý?

Zvažujete koupi hodinek a pátráte po vhodném materiálu? Pojďme se podívat na to, jaký materiál je nejvhodnější pro outdoorové, běžecké, potápěčské či společenské hodinky.

Nejen materiál určuje cenu hodinek. Při koupi se ohlížejte na účel používání (outdoorové, sportovní, společenské hodinky). Hodinky dále vybírejte dle funkcí, vzhledu a typu strojku. Levné hodinky budou vždy vyrobeny z méně kvalitního materiálu – pouzdro hodinek tvoří místo ocele plast, pásek je zhotoven z méně pevné pryže namísto kůže a na místě safírového sklíčka najdete plast.Poohlédněte se po kvalitních modelech.

 

Společenské a letecké hodinky

Nejrozsáhlejší a nejvyhledávanější kategorii v oblasti dámských a pánských hodinek představují společenské hodinky. Při výběru se přikloňte k jemným, luxusním materiálům, ze kterých jsou vytvořeny vysoce reprezentativní hodinky.Sklíčko je vyrobeno ze safíru, minerálu, minerálu se safírovou vrstvou. Řemínek volte ocelový, kožený nebo sáhněte po designové variantě a zaexperimentujte s keramikou, pryží či silikonem. Ocelové nebo titanové pouzdro se stalo pro společenské hodinky klasikou. Na levnějších modelech naleznete plast na sklíčku i na pouzdře.

Zvláštní kategorii tvoří letecké hodinky. Pouzdro tvoří ocel nebo titan, pásek vybírejte kožený nebo ocelový. Tyto kvalitní materiály jsou odolné vůči poškození a zároveň snadné na údržbu. Hodinky jsou vodotěsné alespoň do 30 metrů.

Sportovní a běžecké hodinky

U sportovních hodinek se přikloňte vždy k pevnějšímu a kvalitnějšímu materiálu. Sklíčko vyrobené ze safíru nebo minerálu bude odolnější než plastové. Řemínek k hodinkám volte titanový, kožený, pryžový nebo ocelový. Z pouzdra vás oslní svou odolností ocel, levnější produkty užívají plast.

Potápěčské a outdoorové hodinky

Potápěčské hodinky disponují vysokou vodotěsností, proto musí materiály odpovídat speciální úpravě. Sklíčko hodinek bývá vyrobeno ze safíru, minerálu nebo z minerálu se safírovou úpravou (například Hardlex, safírové-antireflexní sklíčko či safír). Materiál řemínku tvoří nejčastěji ocel, silikon, uretan nebo pryž. Pouzdro bývá zhotoveno z ušlechtilé oceli.

Řemínek outdoorových hodinek vybírejte z ocele nebo titanu. Hodinky se nacházejí ve vyšší cenové kategorii, ale na druhé straně patří k nejodolnějším. Alternativu představuje řemínek z textilu, nylonu, kůže,pryže a silikonu. Pryžové a silikonové řemínky se díky speciální úpravě materiálu dobře udržují. Kůže nabízí komfort v podobě snadné údržby materiálu a je příjemná na nošení. Sklíčka ze safíru či minerálu zajistí odolnost před poničením. Materiál pouzdra hodinek volte z ušlechtilé oceli, levnější alternativu představuje plast.

 
Můžete zanechat komentář, nebo trackback z vašich vlastních stránek.

Nechat komentář

Powered by WordPress | iCellPhoneDeals.com Offers Free Cell Phone Deals. | Thanks to Bestincellphones.com Verizon Cell Phones, Internet Bank and Conveyancing