Audi poslala do světa dvousté závodní žihadlo

 Automobilka Audi se může pochlubit tím, že vyrobila už dvoustý kousek svého závodního vozu Audi R8 LMS. Výrobce se totiž roku 2009 zapojil do mezinárodních závodů v kategorii GT3. Pustil na ně závodní vůz určený pro soukromé týmy.

Naprosto konkurenceschopný vůz

Do současnosti značka Audi zákazníkům prodala celkem 136 závodních vozů v rámci první generace svého závodního modelu R8. V roce 2015 přitom byl na trhu představen jeho nástupce, těch se značce dosud podařilo udat zájemcům celkem 64 kousků. Dohromady tato dvě čísla tvoří již zmiňovanou dvoustovku. „Na milník 200 vozů jsme hrdí,“ chlubí se Stephan Winkelmann, který je ředitelem společnosti quattro GmbH, jež závodní žihadlo Audi vyrábí. Dodává, že na trhu GT3 je skutečně silná konkurence. Nicméně zájem zákazníků o závodní variantu vozu Audi svědčí o tom, že značka nabídla produkt, který je v porovnání s ostatními naprosto konkurenceschopný.

Vítězství na okruzích

Dalším faktorem, který ukazuje kvalitu této značky, jsou úspěchy na závodních okruzích. Ty samozřejmě mluví samy za sebe. Čím se výrobce se čtyřmi kruhy v logu může na závodištích pochlubit?

  • Celkem 28 vítězstvími v mistrovstvích po celém světě, jde přitom jak o vozy první generace R8, tak i nástupce představeného na trhu v roce 2015.
  • 34 titulů ve třídě
  • 9 celkových vítězství ve čtyřiadvacetihodinových závodech
  • 4 vítězství ve dvanáctihodinových závodech

Uvedený výčet dokládá, že závodní stroj Audi se v tvrdých podmínkách mezinárodních závodů rozhodně neztratil.

f_32372_audi_a4_13

Sériový bratříček

Karoserie závodních žihadel Audi R8 LMS  se rodí v továrně „Böllinger Höfe“. Staví se na stejné tovární lince, na jaké se vyrábí i běžný sériový model Audi R8. V obou případech totiž jde o sportovní vozy. V samotném závodním voze najdete 50 % dílů, které se používají i v jeho sériovém bratříčkovi, motor V10 FSI nevyjímaje. Pokud chcete vědět kolik takový mazlík stojí, najdete ho tady – soukromá inzerce.

 

Přečtěte si také: Audi R8 představuje speciální edici, Milujete kupé? Zkuste to od Audi

 
Můžete zanechat komentář, nebo trackback z vašich vlastních stránek.

Nechat komentář

Powered by WordPress | iCellPhoneDeals.com Offers Free Cell Phone Deals. | Thanks to Bestincellphones.com Verizon Cell Phones, Internet Bank and Conveyancing