Průvodce světem rumů

Máte rádi kvalitní rum, ale moc se v něm nevyznáte? Pak si přečtěte dnešní článek, ve kterém vám trochu přiblížíme svět tohoto skvělého a lahodného nápoje.

Rozdělit a kategorizovat rum do nějakých skupin není zase tak jednoduchá věc, protože právě u rumu neexistují žádná pravidla, standard ani definice toho, co rum je. Je totiž jako nápoj definován jen různými předpisy a zákony jednotlivých zemí, které destilát produkují. V Kolumbii třeba platí, že rum musí mít alespoň 50 % alkoholu, ve Venezuele stačí jen 40 % a v Mexiku je alkohol označován rumem, jen pokud zrál v sudech minimálně 8 měsíců. V Dominikánské republice to musí být rok. Jaký rum tedy koupit? Zkuste třeba Diplomatico, Zacapu, Legendario nebo i osvědčený Captain Morgan.

Diplomatico – skvělý rum z Venezuely

Diplomatico patří k tomu nejlepšímu z chutí i vůní Venezuely. Vzniká v destilérce Destilerias Unidas v městečku La Miel, a to díky dokonalé kombinaci podnebí, místní vody a výborné cukrové třtiny. Všechny tyto rumy spojuje perfektní poměr mezi cenou a kvalitou. Můžete se těšit na jemnou sladkost, která se vám rozlije na jazyku.

Zacapa zraje ve velké nadmořské výšce

Zacapa Centario patří mezi nejoblíbenější kvalitní rumy na světě vyráběné z panenského sirupu. Navíc zraje v sudech z bílého dubu v horách v Guatemale v nadmořské výšce 2 333 m n. m.

Legendario chutná po rozinkách

Legendario je nejlepší kubánský rum zrající 9 let v dubových sudech po bourbonu, proto má jedinečnou chuť po rozinkách. Kromě skvělého aroma rozinek, čokolády i pečených banánů si užijete také jemnou, sladkou chuť s dlouhotrvajícím koncem.

Captain Morgan – Jamaická chuť

Tento delikátní rum má jemnou chuť, která vzniká přimícháním bylinky a koření. Hlavní výrobní surovinou je melasa. Nápoj se třikrát destiluje a zraje ve vypalovaných sudech z bílého dubu. Ikonou tohoto destilátu je kapitán Henry Morgan, který byl dobrodruh, mořeplavec, vojvůdce, ale také jamajský guvernér.

 
Můžete zanechat komentář, nebo trackback z vašich vlastních stránek.

Nechat komentář

Powered by WordPress | iCellPhoneDeals.com Offers Free Cell Phone Deals. | Thanks to Bestincellphones.com Verizon Cell Phones, Internet Bank and Conveyancing